Zpět na úvodní stránku

Otevření infekčního oddělení Ústřední vojenské nemocnice

P. Smejkal, 31. 12. 2013

      Vážené kolegyně a kolegové,

      6. ledna 2014 se otevírá infekční oddělení Ústřední vojenské nemocnice - Vojenské fakultní nemocnice (ÚVN-VFN) v Praze, které se od března 2014 stane klinickým pracovištěm 1. LF UK Praha.

     V době všeobecné redukce lůžek, kdy infekční lékařství v naší zemi prochází nelehkým hledáním sebe sama, bychom se v ÚVN-VFN chtěli pokusit o model infekčního pracoviště s vyváženou působností konziliární, lůžkovou a ambulantní, jak je to běžné v západních zemích. Jsme rádi, že to bude právě v dynamicky se rozvíjející pražské nemocnici, jedné ze tří v České republice, která má akreditaci Joint Commission International (JCI) a bude o ni znovu usilovat.

      Připadá mi nesmírně důležité, aby infekční pracoviště nabídlo své nemocnici především kvalitní konziliární službu pro všechny interní a chirurgické obory, urologii a ortopedii, nevyjímaje ordinaci antibiotické terapie (ve spolupráci s mikrobiologickým oddělením). Infektolog bude mít též rozhodující slovo v Týmu kontroly nemocničních infekcí. Lůžková kapacita infekčního oddělení ÚVN-VFN by měla být využívána k hospitalizaci pacientů výhradně s primárními infektologickými diagnózami - meningitidami, encefalitidami, pneumoniemi, neobjasněnými horečnatými stavy, horečkami po návratu z tropů apod. Budeme též provozovat akutní a chronické ambulance, očkovací centrum a poradenství o cestování do zahraničí. Součástí nového klinického pracoviště bude výzkumná laboratoř, jejíž hlavní náplní bude infekční imunologie.

      Od ledna se budou u nás též vzdělávat medici, kterým rádi ukážeme, co všechno práce infektologa ve velké nemocnici obnáší, a jak nesmírně zajímavému, širokému a prestižnímu oboru by se v budoucnu mohli věnovat.

      Na spolupráci s Vámi se těší

Prim. MUDr. Petr Smejkal     
      Informace o oddělení (na webové stránce ÚVN-VFN)Zpět
Archiv zpráv
Úvodní stránka

SIL © 31. 12. 2013