Zpět na úvodní stránku

Krajská nemocnice Liberec uzavírá infekční oddělení

Tisková zpráva 13. 11. 2008

      Krajská nemocnice Liberec, a. s. (KNL) od 1. listopadu 2008 uzavře infekční oddělení. Lůžkovou i ambulantní péči dočasně zajistí nemocnice v Ústí nad Labem, Hradci Králové, Mělníku a v Praze.

Liberecká radnice  

      Uzavření infekčního oddělení má přechodný charakter a KNL počítá s obnovením provozu. „Chybí nám odborní lékaři. Vyvíjíme maximální úsilí a podnikáme všechny kroky k tomu, abychom získali odpovídající náhradu a v plném rozsahu obnovili provoz infekčního oddělení,“ uvedl předseda představenstva KNL Luděk Nečesaný.
 
      Rovněž Všeobecná zdravotní pojišťovna usiluje o uspokojivé řešení. „Vyzvali jsme KNL, aby v příštích týdnech a měsících zajistila všechny základní úkony v péči o infikované pacienty. Objekt infekce zůstane zachován a očekáváme od Krajské nemocnice, že vyvine maximální úsilí pro získání kvalifikovaného personálu,“ uvedl ředitel Krajské pobočky VZP pro Liberecký kraj Jiří Benedikt, který rovněž řekl, že KNL od listopadu nemá oprávnění k poskytování jakýchkoliv služeb vázaných na odbornost lékaře infekcionisty a to včetně ambulancí a poraden. Do doby než se Krajské nemocnici podaří získat odborné lékaře budou infekční péči poskytovat nemocnice v sousedních krajích.

Zpět
Archiv zpráv
Úvodní stránka

SIL © 11. 1. 2009