Zpět na úvodní stránku

Diskuse k Doporučenému postupu diagnostiky a léčby lymeské borreliózy

Alena Žákovská napsal(a) svůj příspěvek 10. 10. 2018 v 23:39:

Popsané diagnostické testy jako Test průkazu transformovaných lymfocytů a ELISPOT nejsou dostatečně vysvětleny. Čtenář po přečtení nepochopí, o jakou metodu se vlastně jedná. Bez konkrétního uvedení a vysvětlení nelze tyto testy pochopit.


Petr Dymacek napsal(a) svůj příspěvek 11. 10. 2018 v 00:20:
Vazeny kolektive autoru a SIL, sepsano urcite na prvni pohled lepe nez minule DP pod vedenim prim. Dlouheho, ALE:

Posun v diagnostice 0, zavrhovani (doslova odstreleni od pasu) novych metod jako LTT a ELISPOT. O technice 16S rRNA gene sequencing, nebo nested PCR, ktere uz se rutinne provadi na mumiich, Otzim atp. si cesti pacienti muzou zrejme jeste nechat mnoho desitek let zdat na rozdil od moznosti v zahranici viz nize.

http://www.dnalymetest.com/lymediseasednatesting.html

Lee SH, Vigliotti VS, Vigliotti JS, Jones W, Pappu S. Increased sensitivity and specificity of Borrelia burgdorferi 16S ribosomal DNA detection. Am J Clin Pathol. 2010 ;133:569-76.
Lee SH, Vigliotti VS, Vigliotti JS, Jones W, Williams J, Walshon J. Early Lyme disease with spirochetemia - diagnosed by DNA sequencing. BMC Res Notes. 2010;3:273.
Lee SH, Vigliotti JS, Vigliotti VS, Jones W, Shearer DM. Detection of borreliae in archived sera from patients with clinically suspect Lyme disease. Int J Mol Sci. 2014;15:4284-98.
Lee SH, Vigliotti JS, Vigliotti VS, Jones W, Moorcroft TA, Lantsman K. DNA sequencing diagnosis of off-season spirochetemia with low bacterial density in Borrelia burgdorferi and Borrelia miyamotoi infections. Int J Mol Sci. 2014;15:11364-86.
Lee SH. Lyme disease caused by Borrelia burgdorferi with two homeologous 16S rRNA genes: a case report. Int Med Case Rep J. 2016;9:101-6.


DALE: Posun v lecbe a jejich schematech NULA - za poslechnich 20-30 let TAK UZ INOVUJTE, vami pozuivana schemata lecby selhavaji stale vice 200mg Doxy dpro dospeleho 80-100kg vazici muze rozhodne nestaci, kdo vi, zda pro 50-60kg vazici zenu!!!, timto generujete vice chronickych pac.

Prakticky jen jedna citace autoru z ILADS ta jedna Cameronova z r. 2004 pouzita jako odstrasujici pripad jak se to nema delat? Snad krome dvou ref. E. Sapi, ktera neni klinicky lekar, ale mikrobiolog, ovsem ani slovo o biofilmech, jen v nazvu jedene z citaci E. Sapi. Stale poddavkovani doxy u dospelych.

Chybi vam i jiz nekolik dostupnych citaci o Morgellons s vykultivovanymi borreliemi z koznich biopsii, par citaci o perzistetni LB, ktera byla prokazana napr.:

Embers, M.E.; Hasenkampf, N.R.; Jacobs, M.B.; Tardo, A.C.; Doyle-Meyers, L.A.; Philipp, M.T.; Hodzic, E.: Variable manifestations, diverse seroreactivity and post-treatment persistence in non-human primates exposed to Borrelia burgdorferi by tick feeding. PLoS ONE 2017, 12, doi:10.1371/journal.pone.0189071

Middelveen, M.J.; Sapi, E.; Burke, J.; Filush, K.R.; Franco, A.; Fesler, M.C.; Stricker, R.B.: Persistent Borrelia Infection in Patients with Ongoing Symptoms of Lyme Disease, Healthcare 2018, 6, 33; doi:10.3390/healthcare6020033

Morgellons:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5072536/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5941186/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4328066/

to nejsou spekulace ale tvrda fakta. A vy je z nejakeho duvodu lekarum, kteri budou DP pouzivat zamlcujete.

A ceska OSTUDA na zaver: Ani jedna citace literatury v ceskem jazyce, napr. velmi pekneho souhrnneho clanku o neuroborelioze od prof. Bojara, ani knihy z nakl. Grada o LB od Bartunka a kol., ani jedna citace dr. Hulinske, to mi pripada jako velmi zvlastni ignorovani ceskych lit. zdroju a dokonce i vlastnich spouautoru (napr. D. Pichy).

Takhle se veda v jinych oborech. nedela, asi jen v medicine damy a panove.


Borelioza CZ z.s. napsal(a) svůj příspěvek 11. 10. 2018 v 00:33:
Aleno- LTT a ELISPOT, ono stacilo uvest par referenci, ale asi ne nehodily...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23091571
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3474945/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24709800


Borelioza CZ napsal(a) svůj příspěvek 11. 10. 2018 v 11:57:
KONGENITÁLNÍ FORMA LYMESKÉ BORRELIÓZY
Zdroj: https://caudwell-lyme.net/2016/04/22/congenital-lyme-disease/
Otázka existence kongenitální formy lymeské borreliózy je provázena řadou nejasností, protože někteří odborníci mylně věří, že přenos touto cestou není možný.
Existuje 46 případů kongenitální formy lymeské borreliózy zdokumentovaných v peer-review vědeckých článcích a celkem ke dnešnímu dni 161 případů ověřených mikroskopicky, nálezem protilátek a/nebo kultivací Borrelií ve vzorcích získaných z plodů, které publikovali specialisté na léčbu lymeské borreliózy.
Jedním z důvodů nejasností je, že většina dříve publikovaných kazuistik v průběhu posledních 32 let se zaměřovala na děti, které zemřely krátce po porodu a na děti mrtvě narozené nebo potracené. Na rozdíl od novorozenců pouze u těchto plodů mohla být provedena důkladná pitva.
NÁSLEDKY JSOU VĚTŠINOU MÉNĚ ZÁVAŽNÉ NEŽ O JAKÝCH SE DOČTETE
Publikované případy se zaměřují na nejtěžší případy lymeské borreliózy v těhotenství, ale nemělo by to vést k neúměrným obavám těhotných žen nakažených touto chorobou.
Pediatři Dr. Charles Ray Jones a Dr. Richard Horowitz se shodují ve svých závěrech založených na stovkách odpozorovaných pacientů, že zhruba 2/3 matek s lymeskou borreliózou, které nebyly léčeny antibiotiky, porodily děti s kongenitální formou lymeské borreliózy (a někdy také koinfekcemi). Velmi zřídka pak neléčená infekce matky měla za následek úmrtí dítěte nebo těžké, život ohrožující symptomy a deformity zdokumentované v peer-review odborných sděleních.
Pozitivní zjištění je, že praktici, kteří mají klinické zkušenostmi s léčbou matek s lymeskou borreliózou, a Americké centrum pro kontrolu nemocí (CDC) jsou ve shodě, že matkám s lymeskou borreliózou, které jsou během těhotenství adekvátně léčeny antibiotiky, se méně pravděpodobně narodí děti infikované nebo postižené touto chorobou.
Pokud máte lymeskou borreliózu a jste těhotná, máte možnost se kontaktovat online s některou ze žen z pacientského sdružení Lyme Disease UK, která má za sebou vlastní zkušenost s těhotenstvím v průběhu této choroby.
Oficiální směrnice
Vládní agentura Public Health England ve svých směrnicích toto téma vůbec nezmiňuje.
Americké CDC vydalo následující doporučení:
„Lymeská borrelióza získaná v průběhu těhotenství může vést k infekci placenty a případně i k úmrtí plodu. Pokud ale matka byla adekvátně léčena antibiotiky, nebyly prokázány žádné negativní dopady na plod.“
Jejich doporučení pro pacienty vydaná pro těhotné matky na https://www.cdc.gov/lyme/resources/toolkit/factsheets/10_508_Lyme%20disease_PregnantWoman_FACTSheet.pdf sdělují následující:
„Neléčená lymeská borrelióza může být nebezpečná pro vaše nenarozené dítě. U vás se může projevit příznaky poškození mozku, nervů, páteře a srdce. Těmto potížím se dá předejít včasnou léčbou. V případech, kdy matka s lymeskou borreliózou byla řádně léčena antibiotiky, nebyly prokázány žádné život ohrožující komplikace u plodu. Léčba těhotných žen v zásadě odpovídá léčbě netěhotných dospělých, přičemž se nepoužívají určitá antibiotika, jako doxycyklin, která mohou narušit vývoj plodu.“
Směrnice pro léčbu vydané společností ILADS otázku lymeské borreliózy v průběhu těhotenství nezmiňují.
ODBORNÉ POZNATKY SPECIALISTŮ NA LYMESKOU BORRELIÓZU
Dr. Joseph Burrascano, autor směrnic pro léčbu lymeské borreliózy a koinfekcí (http://www.ilads.org/lyme/B_guidelines_12_17_08.pdf), které vycházejí ze stovek peer-review odborných sdělení, uvádí seznam antibiotik doporučených pro léčbu žen s lymeskou borreliózou během těhotenství za účelem minimalizace pravděpodobnosti přenosu onemocnění z matky na dítě.
„Je dobře známo, že B. burgdorferi může přestupovat přes placentu a infikovat plod. Dále bylo prokázáno, že mateřské mléko infikovaných matek obsahovalo spirochéty, které jsou detekovatelné metodou PCR a kultivačně.
The Lyme Disease Foundation v Hartfordu ve státě Connecticut schraňovala údaje o těhotných pacientkách po dobu 11 let, počínajíc koncem 80.let 20. století. Zjistili, že u dětí pacientek, které obdržely adekvátní dávky antibiotické terapie během těhotenství, nebyla prokázána lymeská borrelióza. Moje vlastní zkušenosti za posledních více než 20 let jsou shodné.
Možnosti léčby těhotných žen zahrnují perorální, intramuskulární a intravenózní terapii zmíněnou výše (vztahuje se na standardní protokoly pro léčbu dospělých v dokumentu Chyba! Odkaz není platný.). Rozhodující je měření nejvyšších a nejnižších hladin antibiotik nejlépe na začátku těhotenství a následně nejméně ještě jednou během léčby.
Symptomy během těhotenství jsou celkově mírné, pravděpodobně z důvodu maskování mnoha projevů v důsledku hormonálních změn. K rapidnímu obratu ale dochází po porodu, kdy se matkám v důsledku enormní zátěže náhle vrátí všechny jejich symptomy včetně výrazné únavy. Zvláště poporodní deprese může být velmi těžká. Z tohoto důvodu vždy doporučuji zajištění někoho, kdo by takové ženě pomohl alespoň během prvního měsíce, aby měla možnost potřebného odpočinku a dalších léčebných opatření.
Také doporučuji ze zřejmých, výše uvedených důvodů nekojit.“
Stanoviska Dr. Richarda Horowitze jsou následující:
•“ Kdysi jsem měl pacientku, která sekundárně k lymeské borrelióze opakovaně potrácela, přičemž jak placenta, tak plod jevily známky infekce…
•Ostatní nemoci přenášené klíšťaty, jako spirochetální rekurentní horečka nebo babezióza a bartonelóza, mohou být také přenosné na plod…
•Existuje také mnoho vědeckých článků, které dokazují, že lymeská borrelióza může jak poškodit, tak i zabít vyvíjející se plod.“
SHRNUTÍ POZNATKŮ
Shrnutí závěrů získaných z dokumentovaných případů kongenitální formy lymeské borreliózy je následující:
•U matek s aktivní lymeskou borreliózou
•léčených: ve 14,6% případů vyvinutí symptomů u plodů (včetně fatálních případů)
•neléčených: v 66,7% případů vyvinutí symptomů u plodů (včetně fatálních případů)
•léčba neznámá: ve 30,3% případů vyvinutí symptomů u plodů (včetně fatálních případů)
•Specifické následky infekce zahrnovaly symptomy:
•kardiální (22,7%)
•neurologické (15,2%)
•ortopedické (12,1%)
•oftalmologické (4,5%)
•urogenitální (10,6%)
•ostatní abnormality (12,1%)
•potraty ve 2. trimestru (12,1%).
•Největší počet výskytu následků (72,7%) byl zjištěn u žen, které se nakazily před prvním trimestrem nebo během něj.
PŘEHLED VÝZKUMŮ
První zdokumentovaný a publikovaný případ kongenitální formy lymeské boreliózy se datuje do roku 1985.
Maternal-fetal Transmission of the Lyme Disease Spirochete, Borrelia Burgdorferi, Annals of Internal Medicine 103:67-69, 1985, P.S. Schlesinger et al
•Žena ze státu Wisconsin v USA měla přisáté klíště během prvního trimestru gravidity a rozvinuly se u ní EM a typické příznaky lymeské borreliózy.
•Nebyla nijak medikamentózně léčena.
•Porodila chlapečka v 35. týdnu.
•Dítě zemřelo za 39 hodin po porodu na kongestivní srdeční selhání.
•Pitva prokázala několik závažných srdečních defektů.
•Spirochety způsobující lymeskou borreliózu byly nalezeny ve slezině, ledvinách, kostní dřeni a srdci dítěte.
•Po porodu byla matka testována na lymeskou borreliózu s pozitivním výsledkem.
V roce 1986 publikoval případ Weber.
Weber, K, Bratzke, HJ, Neubert, U, Wilske, B, Duray, PH. Borrelia burgdorferi in a newborn despite oral penicillin for Lyme borreliosis during pregnancy. Pedatr Infect Dis J 1988; 7:286-289
•Matka měla vícečetná přisátí klíšťat během prvního trimestru gravidity
•O několik týdnů později se u ní objevila vyrážka charakteru EM
•Byla léčena „standardním“ postupem- perorálně penicilinem 3x denně po dobu 7 dní
•Dítě se narodilo v termínu a nejevilo známky abnormalit
•Během následujících 23 hodin se u dítěte rozvinuly dyspnoické potíže a zemřelo
•Při pitvě byly nalezeny krváceniny v mozku
•Spirochety odpovídající Borrelia burgdorferi byly nalezeny v mozku a játrech
•Prvotní testování krve matky na protilátky proti spirochétě způsobující lymeskou borreliózu bylo negativní. Později byla zamražená krev testována metodou ELISA s nálezem pozitivních IgM protilátek.
Další případ byl hlášen v roce 1987 z Utahu.
Stillbirth following maternal Lyme dinase, MacDonald AB, Benach JL, Burgdofer W., N Y State J Med. 1987 Nov;87(11):615-6
•Žena infikovaná během prvního trimestru gravidity, ale nediagnostikovaná a neléčená
•Měla výsev EM a otoky kloubů
•Začala rodit v termínu
•Srdeční ozvy plodu byly již nedetekovatelné, dítě se narodilo mrtvé
•Při pitvě zjištěn otvor ve stěně srdce v místě přepážky mezi srdečními komorami
•Bakterie lymeské borreliózy vykultivována z jater, mozku, srdce a nadledvin dítěte a z placenty
•Matka byla testována na přítomnost protilátek proti lymeské borelióze ve třech různých laboratořích a ve dvou z nich byly protilátky potvrzeny. Testy na syfilis byly negativní.
V lékařské zprávě stálo:
„Přenos spirochéty Borrelia burgdorferi z matky na plod během prvního trimestru gravidity zapříčinil fatální spirochetózu plodu.“
Markowitz zveřejnil studii týkající se lymeské borreliózy a těhotenství v roce 1986.
Markowitz LE, Steere AC, Benach JL, et al. Lyme disease during pregnancy. JAMA.(1986); 255(24), 3394-6
•19 pacientek infikovaných v průběhu těhotenství
•5 se závažnými následky (1 úmrtí plodu ve 20 týdnech, vysoké hladiny bilirubinu u dítěte narozeného o 4 týdny před termínem, plovací prsty, slepota a opožděný vývoj a novorozenecká vyrážka)
•13 z 19 bylo léčeno antibiotiky
•Autoři usuzují, že neexistuje důkaz, že by lymeská borrelióza byla zodpovědná za tyto závažné nálezy vzhledem k jejich variabilitě
•Byl ale vysloven názor, že tyto závažné nálezy byly přítomny ve velké míře a že těhotné ženy s diagnostikovanou lymeskou borreliózou by měly být neprodleně léčeny penicilinem.
Williams a kolegové vedli studii v endemické oblasti lymeské borreliózy v New Yorku, ve které zkoumali pupečníkovou krev.
Williams, CL, Strobino, B, Weinstein, A, Spierling, P, Medici, F. Maternal Lyme disease and congenital malformations: a cord blood serosurvey in endemic and control areas. Paediatr Perinat Epidemiol 1995; 9:320-330
•Ze 255 testovaných nemluvňat mělo 10,2% detekovatelné protilátky proti spirochétě způsobující lymeskou borreliózu; ze 166 nemluvňat narozených v neendemické oblasti mělo detekovatelné protilátky 2,4%
•Výskyt vrozených vad se mezi těmito dvěma skupinami statisticky nelišil
•První skupina měla nižší porodní váhu a míry a vyšší výskyt žloutenky
•Autoři vyhodnotili, že tyto rozdíly nebyly signifikantní
Do očí bijící chyba této studie je, že zahrnovala pouze živě narozené děti. Jelikož plody potracené, mrtvě narozené a případy perinatálního úmrtí novorozenců nebyly do dat zahrnuty, není zohledněna možnost kongenitálních defektů neslučitelných se životem asociovaných s lymeskou borreliózou!
Dr. Andrea Dlesk z Marshfieldské kliniky ve Wisconsinu zkoumala 143 zdravých těhotných žen.
•Ženy byly serologicky testovány na lymeskou borreliózu při první návštěvě na klinice a po porodu
•116 žen donosilo plody a 12 potratilo, z nichž 1 měla v testech pozitivní výsledek
•Ze 104 žen, které nepotratily, bylo 13 pozitivních na lymeskou borreliózu
•Závěr: u zdravých žen s pozitivními protilátkami proti lymeské borrelióze není vyšší riziko potratu
Studie je chybná, protože nezohledňuje pitevní nálezy 12 potratů. U 11 seronegativních matek, které potratily, mohla být lymeská borrelióza přítomná a mohla poškodit plody.
V roce 1988 se Carlomango zaměřil na 49 žen, které spontánně potratily v prvním nebo druhém trimestru gravidity.
Carlomango G; Luksa V; Candussi G; Rizzi GM; Trevisan G Acta Eur Fertil 1988 Sep-Oct;19(5):279-81 Dept. Of Obstetrics and Gynecology, University of Triestte School of Medicine. Lyme Borrelia positive serology associated with spontaneous abortion in an endemic Italian area.
•6 z nich (12,2%) bylo testováno na lymeskou borreliózu s pozitivním nálezem
•3 ze 49 žen, které porodily v termínu, bylo pozitivních
•Autoři nezjistili statisticky významný rozdíl mezi těmito dvěma skupinami.
V roce 1988 testoval Nadal 1 416 žen a jejich 1 434 novorozenců na přítomnost protilátek proti původci lymeské borreliózy.
Nadal, D, Hunziker, UA, Bucher, HU, Hitzig, WH, Duc, G. Infants born to mothers with antibodies against Borrelia burgdorferi at delivery. Eur J Pediatr 1989;148:426-427.
•12 žen mělo pozitivní výsledek
•6 mělo v anamnéze předchozí lymeskou borreliózu
•5 mělo nevýznamnou anamnézu
•Z těchto 12 žen mělo 7 dětí významné následky
•2 měly hyperbilirubinémii
•1 mělo svalovou hypotonii (laxitu)
•1 žena přenášela, dítě bylo na své stáří malé a vykazovalo znaky chronické placentární insuficience
•1 mělo přechodnou makrocefalii (velká hlava)
•Novorozenec matky s EM měl defekt komorového septa (VSD).
•Žádné z těchto dětí nemělo pozitivní nález protilátek proti lymeské borrelióze
•Závěr studie byl, že tyto následky nebyly způsobené lymeskou borreliózou
Hlavní chybou této studie byl předpoklad, že novorozenci s kongenitální formou lymeské borreliózy jsou seropozitivní. Toto bylo vyloučeno doktorem Alanem MacDonaldem. Stejně tak děti s kongenitální syfilidou jsou také seronegativní.
V roce 1989 publikoval Dr. Alan MacDonald nálezy z pitev perinatálních případů úmrtí v Southamptonské nemocnici v letech 1978-1988.
MacDonald, AB, Benach, JL, Burgdorfer, W. Stillbirth following maternal Lyme disease. NY State J Med 1987;87:615-616
•Běžná histopatologická vyšetření nedokážou odhalit spirochétu způsobující lymeskou borreliózu
•Ve 4 případech živě narozených dětí spirochéty prokázány v placentách
•Matky neměly anamnézu ani klinické příznaky odpovídající lymeské borrelióze, testování protilátek z krve bylo negativní ve všech případech kromě jednoho
•Spirochéty odpovídající Borrelia burgdorferi byly nalezeny ve vitálních orgánech
•Bylo pozorováno mnoho vývojových vad.
•Ve tkáních plodů s transplacentárně získanou infekcí lymeskou borreliózou nebyly pozorovány zánětlivé změny.
•Lymeská borrelióza získaná in utero může způsobit úmrtí plodu in utero, zralého plodu nebo úmrtí dítěte po narození.
•Děti mohou přežít i přes nález bakterií izolovaných z placenty
•Ve všech případech vyjma jednoho, kde byly mikroorganismy lymeské borreliózy nalezeny v placentě nebo fetálních tkáních, nebyly nalezeny v krvi matek protilátky proti původci lymeské borreliózy.
SEZNAM ZDROJŮ
1. MacDonald A. Gestational Lyme borreliosis. Implications for the fetus. Rheum Dis Clin North Am. 1989 Nov;15(4):657-77
2. MacDonald AB, Benach JL, Burgdorfer W. Stillbirth following maternal Lyme disease. N Y State J Med. 1987Nov;87(11):615-6
3. MacDonald A. Human fetal borreliosis, toxemia of pregnancy, and fetal death. Zentralbl Bakteriol Mikrobiol Hyg A.1986 Dec;263(1-2):189-200
4. Markowitz LE, Steere AC, Benach JL, et al. Lyme disease during pregnancy. JAMA.(1986); 255(24), 3394-6
5. Lavoie PE, Lattner BP, Duray PH, Barbour AG, Johnson HC. Culture positive seronegative transplacental Lyme borreliosis infant mortality. (1987) Arthritis Rheum, 30(4), 3(Suppl):S50
6. Mikkelsen AL, Palle C. Lyme disease during pregnancy. (1987) Acta Obstet Gynecol Scand 66(5), 477-8
7. Bale, J. F., Jr. and J. R. Murph (1992). “Congenital infections and the nervous system.” Pediatr Clin North Am 39(4): 669-90.
8. Brzostek, T. (2004). “[Human granulocytic ehrlichiosis co-incident with Lyme borreliosis in pregnant woman—a case study].” Przegl Epidemiol 58(2): 289-94.
9. Carlomagno G; Luksa V; Candussi G; Rizzi GM; Trevisan G Acta Eur Fertil 1988 Sep-Oct;19(5):279-81 Dept. of Obstetrics and Gynecology, University of Trieste School of Medicine. Lyme Borrelia positive serology associated with spontaneous abortion in an endemic Italian area.
10. Gardner, T. (1995). Lyme disease. Infectious diseases of the fetus and newborn infant.J. S. Remington and J. 0. Klein. Philadelphia, Saunders. Chap. 11: 447-528.
11. Goldenberg, R. L and C. Thompson (2003). “The infectious origins of stillbirth.” Am J Obstet Gynecol 189(3): 861-73.
12. Gustafson, J. M., E. C. Burgess, et al. (1993). “Intrauterine transmission of Borrelia burgdorferi in dogs.” Am J Vet Res 54(6): 882-90. (dog study)
13. Hercogova J, Vanousova D. (2008). Syphilis and borreliosis during pregnancy. Dermatol Ther. 2008 May-Jun;21(3):205-9.
14. Lavoie PE;Lattner BP;Duray PH; Barbour AG; Johnson HC. Arthritis Rheum 1987; Culture positive seronegative transplacental Lyme borreliosis infant mortality. Volume 30, Number 4, 3(Suppl):S50.
15. MacDonald, A. B. (1989). “Gestational Lyme borreliosis. Implications for the fetus.” Rheum Dis Clin North Am 15(4): 657-77.
16. MacDonald, A. B. (1986). “Human fetal borreliosis, toxemia of pregnancy, and fetal death.”Zentralbl Bakteriol Mikrobiol Hyg [A] 263(1-2): 189-200.
17. MacDonald, A. B., J. L. Benach, et al. (1987). “Stillbirth following maternal Lyme disease.” NYState J Med 87(11): 615-6.
18. Maraspin, V., J. Cimperman, et al. (1999). “Erythema migrans in pregnancy.” Wien Klin Wochenschr 111(22 23): 933-40.
19. Markowitz, L. E., A. C. Steere, et al. (1986). “Lyme disease during pregnancy.” Jama 255(24): 3394-6. Because the etiologic agent of Lyme disease is a spirochete, there has been concern about the effect of maternal Lyme disease on pregnancy outcome.
20. Schlesinger, P. A., P. H. Duray, et al. (1985). “Maternal-fetal transmission of the Lyme disease spirochete, Borrelia burgdorferi.” Ann Intern Med 103(1): 67-8.
21. Strobino BA, Abid S, Gewitz M (1999) Maternal Lyme disease and congenital heart disease: A case-control study in an endemic area. Am. J. Obstet. Gyn., 180 :711-716.
22. Strobino BA, Williams CL, Abid S, Chalson R, Spierling P (1993) Lyme disease and pregnancy outcome: A prospective study of 2,000 prenatal patients. Amer J Ob Gyn, 169:367
23. Walsh CA, Mayer EW, Baxi LV. (2007). Lyme disease in pregnancy: case report and review of the literature. Obstet Gynecol Surv. 2007 Jan;62(1):41-50.
24. Williams CL, Strobino BA, Lee A, Curran A, Benach JL, Inamdar S and Cristofaro (1990) Lyme disease in childhood: Clinical and epidemiologic features of ninety cases. Pediatr. Infect. Dis., 9: 10
25. Williams CL and Strobino BA (1990) Lyme disease and pregnancy A review of the literature. Contemporary Ob/Gyn, 35:48


Borelioza CZ napsal(a) svůj příspěvek 11. 10. 2018 v 14:12:
https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/140041177

Děkuji za otevření této diskuze.
Proč se v nových DP zatajují skutečnosti o Anaplasmoze, která je tam okrajově zmíněná. Dle statistik je jimi infikováno až 30% klíšťat.
Doxyciklin se zde uvádí v dávkování 200 - 400 u neuroboreliozy!
V této práci ( skvělé) je mimochodem více jak 10 odkazů na práce RNDr. Dagmar Hulínské. To se v čr neumíme pyšnit takovýmito světovými kapacitami- není od ní použit žádný odkaz ze kterého se pro Dp čerpalo?
Děkuji za poznost a námět k zamyšlení


AV ČR napsal(a) svůj příspěvek 17. 10. 2018 v 11:39:
Vzkaz pro SIL z AVČR:

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/12/171213143613.htm

Lyme bacteria survive 28-day course of antibiotics months after infection
Living B. burgdorferi spirochetes were found in ticks that fed upon primates and in multiple organs after treatment with 28 days of doxycycline.
Date:
December 13, 2017
Source:
Tulane University
Summary:
Lyme bacteria can survive a 28-day course of antibiotic treatment four months following infection by tick bite, according to a new study using a primate model for the disease. Despite testing negative for Lyme disease, some subjects were infected with Lyme bacteria in heart, brain and other organs.

Journal References:

Monica E. Embers, Nicole R. Hasenkampf, Mary B. Jacobs, Amanda C. Tardo, Lara A. Doyle-Meyers, Mario T. Philipp, Emir Hodzic. Variable manifestations, diverse seroreactivity and post-treatment persistence in non-human primates exposed to Borrelia burgdorferi by tick feeding. PLOS ONE, 2017; 12 (12): e0189071 DOI: 10.1371/journal.pone.0189071

Nicholas A. Crossland, Xavier Alvarez, Monica E. Embers. Late Disseminated Lyme Disease: Associated Pathology and Spirochete Persistence Post-Treatment in Rhesus Macaques. The American Journal of Pathology, 2017; DOI: 10.1016/j.ajpath.2017.11.005


Sdružení pacientů Vysočina -Západ napsal(a) svůj příspěvek 17. 10. 2018 v 12:03:
Dobrý den.
Zajímáte se prosím také o to, jak pacient, který absolvuje „léčbu“ dle vašich doporučených pokynů prospívá třeba za 2, 5, 10, 20 let? Evidujete, vedete si kartotéku? Sledujete pacienta? Nesvádíte jeho případné následné potíže příliš ochotně na stáří, artrozu, Alzheimera, RS a jiné diagnózy? Nezapomínáte po letech příliš ochotně na to, že někde na začátku byla nějaká spirocheta? Ještě nedávno bývalo zvykem, že „odborný dokument“ typu Doporučených pokynů, byl podpořen řadou vědeckých poznatků, studií, případně i studií vlastních. Sice se jednávalo o studie vyráběné na zakázku s předem zadaným závěrem (vědotechnika nikoli věda), ale aspoň nějaká námaha. Nyní už z pozice moci ani toto není třeba? Opravdu natolik podceňujete obyčejného člověka, obyčejného pacienta? Opravdu si myslíte, že pacienti budou nadále trpět a mlčet? Opravdu si myslíte, že budou nadále mlčet také vědci? Proč nadále ignorujete vědecké poznatky, jejichž významná část pochází dokonce z „dílny“ skvělých českých vědců? Existuje mnoho vědeckých, obdivuhodně názorných (i laikovi srozumitelných) poznatků, které jednoznačně dávají za pravdu pacientům a souzní v tvrzení, že spirocheta (pokud měla čas se v lidském organismu zabydlet) je opravdu odolná a krátkodobá monoterapie ATB ji příliš nevyleká. Opravdu se nedíváte kolem sebe? Nevidíte zástupy kulhajících, ochrnutých, nahluchlých, přeplněné čekárny ortopedů, masérů, neurologů a psychiatrů? Opravdu si myslíte, že chronicita u LB je minoritní záležitost? Ano, děláte svoji práci svědomitě. Není již však čas zbavit se „systémové“ a deformované svědomitosti a nahradit ji vlastním, osobním svědomím? Není již čas sdělit pravdu? Jako pacienti Vás o to žádáme. Jistě by jsme přijali např. fakt, že třeba veřejný zdravotní systém situaci finančně neunese a léčbu si pacient bude muset hradit sám. Rozhodně však nadále nebudeme tolerovat lež a tvrzení, že chronická LB neexistuje. Rozhodně nebudeme nadále tolerovat tuto řízenou či neřízenou (kdo ví) likvidaci nevinných lidských životů. Odmítáme hrát tuto ruskou ruletu a jako stále ještě laskavý, ale již náležitě sebevědomý a adekvátně rozzlobený partner vás vyzíváme k odborné diskusi a odhalení pravdy.
Děkujeme předem
Sdružení pacientů Vysočina -Západ


Petr Dymacek - Borelioza CZ napsal(a) svůj příspěvek 17. 10. 2018 v 12:45:
Na tehle konferenci vystupovali lide s velkym L a doktori s velkym D, kteri chteji pacientum s chronickymi infekcemi uprimne pomoct. Jsou tam velmi zajimava videa z prednasek
https://www.youtube.com/channel/UCn3zx5pQ9_szEkWdAdXoyTw

Velice doporucuji specialistum na LB ze SIL aby se na nektera videa podivali. To je totiz uplne jiny level konference nez ta co organizuje CDC, naposled letos v Atlante.

Existuje nekdo takovy jaou jsou vystupujici na NorVect konferenci i v SIL? A polozim filozofickou otazku: proc nema CR jedineho lekare clena ILADS? V Nemecku je 200 odborniku a lekaru v DBG. V CR je na jejich urovni jediny lekar, jeden jediny imunolog z Prahy. Polozme si druhou filozofickou otazku, je toto vizitkou povahy ceskeho naroda? V CR kde se uspechy (byt i v lecbe pacientu) neodpousteji...


Klára Šmajdová napsal(a) svůj příspěvek 17. 10. 2018 v 16:03:
Dobrý den,přečteno několikrát a co na to vše říct, je toho tolik a na druhou stranu má to vůbec cenu když MUDri co to sepsali se stejně víc nezajimaji.Tak jen jediné, kdyby měli pravdu tak by nepřibývalo chronicky nemocných pacientů, nepřibývalo by pacientů na antidepresivech a naopak byli by všichni zdraví, ale není tomu tak a tak se mi chce říct legendární věta:"Kde udělali soudruzi z NDR chybu" a to platí i o tomto dokumentu ....chybou je to, že se opravdu nezajímají o pacienta a až pochopí, jak se mají zajímat o pacienta tak snad pochopí jak i léčit a hlavně uzdravovat a s tímto se to tedy udělat nedá 🤔


Borelioza CZ napsal(a) svůj příspěvek 18. 10. 2018 v 22:57:
Neuroboreliozy- perzistujicí infekce - Postboreliový sy-
Proč v DP nefiguruje doc. Martin Bojar, který vytvořil unikátní skupinu, která se nejméně 25 let snažila o nadstandartní léčby. Společně s propracovanou diagnostikou v SZU-PCR metodou, diagnostikou pomocí ELM mikroskopie. Proč se tyto slibné metody upozaďují, na místo jejich rozvíjení. Čr se může pyšnit nejdokonalejší, konkurence schopnou výrobou El. mikroskopů ve světě. A v Szu se již k diagnostice nepoužívá. To je otázek, co navazují a vystupují z mlhy.
Docent Bojar používal i kombinovanou léčbu, spolu s antivirotiky a v těžkých případech i krátkodobě kortikoidy, neboť zjišťoval i aktivaci herpetických infekci. Zajímá někoho z tvůrců DP podobnost nálezů na Mr u Rs a neuroboreliozy?
Doc. Bojar,
Alespoň si nehraje na neomylného.

https://slideplayer.cz/slide/1971068/

Vyjádří se někdo z tvůrců DP, když je zde tolik doložených témat k polemice a diskuzi?
Tolik traumatů po protrahované, diseminované, chronické LB je trestuhodné opomíjet a nedat lidem žádné odpovědi. Nové DP nic nového v léčbě nepřináší.


Jiří napsal(a) svůj příspěvek 19. 10. 2018 v 16:00:
Doporučení je obsahově nekvalitní, nepřehledné a nepoužitelné v lékařské praxi. Doporučení by mělo být stručné a jasné, aby byli lékaři konečně schopni tuto vážnou nemoc diagnostikovat a léčit. Text který jste zveřejnili, obsahuje mnoho chyb, ignorování vědecky prokázaných faktů a zbytečné informace, které lékaři vůbec nepotřebují, hloupé poznámky, bagatelizaci nemoci jako samoúzdravné bez potřeby léčby. Ve výsledku jen lékařům pletete hlavu, místo toho, abyste je vzdělávali. Situaci sleduji delší dobu, protože mám osobní zkušenosti s chronickou infekcí i s hrubě neprofesionálním a vyloženě ignorantským jednáním lékařů. Mám mnoho zpráv i od ostatních nemocných a jejich zkušenosti s tím co se děje v ordinacích jsou stejné.

Lékaři boreliozu a další infekce přenášené klíšťaty a krev sajícím hmyzem, neznají, neumí rozpoznat, diagnostikovat ani léčit. Ušklíbají se na pacienta trpícího silnou únavou, krutými bolestmi hlavy, srdce a kloubů, jako by borelioza vůbec neexistovala, anamnéza je nezajímá, ani příznaky, když nemá pacient flek, tak má smůlu. Pokud vůbec po naléhání udělají testy, tak jen na boreliozu, hojně rozšířená anaplasma, bartonella, projevující se podobnými příznaky, to je pro většinu lékařů sci-fi. Pozitivní výsledky zpochybňují jako falešně pozitivní. Vůbec nechtějí připustit možnost falešné negativity. A když už někomu dají antibiotika, tak i na chronické stádium pouze na 10 dní, že to musí stačit. Když se po krátké a slabé antibiotické léčbě příznaky časem vrací, nemocným lidem se lékaři vysmívají, všechno je podle nich psychosomatické. Proč něco diagnostikovat a léčit, když na SIL JEP píšou, že je borelioza samoúzdravná nemoc, další infekce skoro neexistují a delší léčba antibiotiky jen placebo efekt.

Kvůli takovému zvrácenému přístupu lékařů dochází k mnoha nedorozumněním. Fyzicky nemocní lidé velmi trpící nepřekonatelnou únavou, silnými bolestmi a pozvolným rozkladem organizmu, jsou lékaři a okolím považovaní za hypochondry a blázny. Mají zničené zdraví a zmařený celý život. V celé společnosti dochází ke značným ztrátám lidským i ekonomickým. Nejde o selhání jednotlivých lékařů. Ignorace chronických infekcí je ve zdravotnictví systémový problém a vy v SIL jste jednou z příčin toho problému. Je otřesné, jak se snažíte zlikvidovat těch pár slušných lékařů, kteří chtějí pomoci pacientům, dělají podrobné testy na infekční nemoci a léčí je adekvátně vhodnou kombinací antibiotik po dostatečně dlouhou dobu. Slušným lidem nepřeji nic zlého, ale těm zlým přeji, aby potkali sami sebe. Vám ze SIL přeji, abyste se nakazili současně boreliozou, anaplasmou i bartonellou a poznali na vlastní kůži vaši vlastní medicínu, která není založená na důkazech, ale evidentně na ignorování důkazů i pacientů.


Pacient chronik napsal(a) svůj příspěvek 19. 10. 2018 v 23:19:
Toto vyšlo tiskem z úst tvůrkyně nových postupů:-( Mudr. Roháčové

Mohu se zeptat paní doktorky, když infekce odstartuje zánět- jak se tedy léčí? Podle Vás stačí pacientovi/ člověku/ vysvětlit že žádnou boreliozu nemá a tím je problém vyřešen? Tohle snad nemyslíte vážně v medicíně 21 století.
Výňatek z článku:
Proč tedy vůbec lékaři zvou pacienta léčeného oprávněně proti borelióze na kontrolní odběry po roce?
Odpověď:
Sledování pacienta je doporučováno po dva roky, kdy se sleduje klinický stav i výsledky krevních testů. Ale je to spíše pro nás, abychom věděli, jak s protilátkami organismus pracuje. Může se stát, že pacienti mají potíže, protože infekce původně nastartovala někde zánět. Určitě ale pozitivní protilátková odpověď neznamená, že máme člověka opět léčit. Mnohem více je potřeba to pacientovi dobře vysvětlit. Já právě proto vedu boreliovou poradnu, kde devíti lidem z deseti říkám, že nemají boreliózu. Vysoké procento pak odchází spokojeno, že doteď žili řadu let v úplné úzkosti a obavě, že mají chronickou boreliózu, která je bude dál ničit. To ale není pravda…
:-(, skoro tomu nelze uvěřit, jaké bludy a báje lze vypustit do eteru!?


Petr Dymáček napsal(a) svůj příspěvek 24. 10. 2018 v 01:05:
Chtel bych autory DP upozornit, ze je pouzita citace 84 na zastaraly dokument ILADS:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15581390

misto o 10 let novejsi verze ktera jej nahradila:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25077519

Dale bych chtel durazne upozornit na fakt, ze Institute of Medicine (IOM) pri tvorbě guidelines doporučuje vyváženou skupinu, ve ktere by meli byt zastoupeni i pacienti.

https://www.policymed.com/2011/03/iom-clinical-practice-guidelines-we-can-trust-but-what-about-the-iom.html


Borelioza cz napsal(a) svůj příspěvek 27. 10. 2018 v 14:59:
Podobnost chronické neuroborreliozy a syfilitidy( J. Miklosy)

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3551238/&prev=search

Jde o 15 až 20% pacientů, kteří se protrpí do takových stadií. Pokud by jim bylo možné pomoci v začátku, razantní a delší léčbou, proč se k tomu nepřistoupí? Kdo to neprožil, nepochopí. Je to pomalé umírání a chřadnutí za živa. Trpí mladí a produktivní lidé, kteří chtěli být oporou a ne aby se o ně od mládí museli starat třeba rodiče, nebo partneři a děti. Tato nemoc dokáže pokořit tělo a zničit mozek. Kolik chronických boreliotiků končí vyloučeni ze společnosti, bez práce, podpory, léčby. Proto končí život i sebevraždami. Co pro ně lze udělat? Máte odpovědi?


georg napsal(a) svůj příspěvek 29. 10. 2018 v 06:44:
Skutečně by jste,při Vaší znalosti věci,takto léčili i sebe,svoje děti a vnoučata ?
Proč se Vašimi doporučenými postupy,neléčí ani tzv.celebrity,které jsou nejvíce na očích ?
Nechtěl bych mít svědomí,tvůrců těchto doporučených postupů,kteří jsou ze všech stran,jak laickou tak i odbornou veřejností,informováni o nedostatečnosti těchto doporučení,zmařených lidských životech a utrpení,přes léčbu těmito postupy.Renáta Vatrasová napsal(a) svůj příspěvek 31. 10. 2018 v 20:33:
Vše bylo již popsáno v ostatních příspěvcích. Tak jen pár věcných poznámek. Používáte výraz "tak zvané cysty, jakoby cysty" - co vám nepřipadá na útvaru prezentovaném např. Dr.Rudenko (AV ČR) pomocí CT scanu jako cysta? Zaregistrovala již MUDr. Roháčová jejich existenci, nebo stále trvá na svém vyjádření pro tisk - "borélie cysty nevytváří"?
"takzvané cysty nemají dobře klinicky definovaný význam" - tady vidím 2 přístupy - biologie tvrdí, že cysta přežije nepříznivé prostředí, proto vznikla. Po ukončení ATB léčby (krátká?, nízké dávky?, neúčinná na cysty) se transformuje zpět na spirochetu a nerušeně dál devastuje napadený organismus.
Přístup medicíny 21.století jí umožní dlouhý a spokojený život, protože lékaři tvrdí:
1. pacient byl řádně přeléčen, tudíž je poučen, že už nemůže být nemocný (9 z 10 pacientů Dr. Roháčové, viz. příspěvek výše)
2. "neexistuje laboratorní test prokazující vyléčení infekce" - testovat tedy nemusíme. Pokud testujeme, případné protilátky označíme za falešně pozitivní, anamnestické nebo zkřížené.
3. přetrvávající symptomy jsou již postborreliový syndrom
4. "opakovaná nebo prolongovaná léčba ATB nepřináší řádný efekt (vyjma placeba)"
5. nejlepší na konec - "LB je považována za samoúzdravnou nemoc" - zde prosím o doložení tohoto tvrzení ve smyslu EBM. Z této věty vyplyne ještě větší bagatelizace nemoci a popírání potíží pacientů.
Tisíce pacientů na celém světě, zoufale hledající pomoc a léčbu svých potíží, neprokazují úspěšnost dosavadních léčebných postupů a už vůbec ne samoúzdravnost LB.


Petr napsal(a) svůj příspěvek 14. 11. 2018 v 22:19:
Bohužel čím více tuto problematiku studuji, tím více mi začíná dochazet, že "chronická" borelióza je podvod. Vdycky jsem si myslel, že mi lhali ti doktoři co mě nechtěli léčit, ale po přečtení mnoha studií lžou ti tzv. " Ilads" doktoři.


Petr napsal(a) svůj příspěvek 14. 11. 2018 v 22:52:
Pokračování. Chronická borelióza existuje, ale pouze u těch, kteří se nikdy neléčili. Na každou studií tzv. Ilads doktorů připadá asi 10 studií, které ji vyvrací. Viz. třeba nikdy nedokazaná existenste tzv. cystických forem in vivo. Falešná pozitivita tzv. LTT testů, viz. reportáž " in udercover in Armin Labs", nebo odkaz níže. Nikdy nepotvrzená hypotéza tzv."seronegativních pacientů", či několika studiemi dokázána neúčinnost dlouhodobé ATB léčby. Rovněž existence různých internetových uskupení chronických pacientů, se znepokojivými silnými rysy kultu, používajících tzv. "zastrašující manipulační techniky" situaci nepomáhají. Zastrašující manipulační techniky mají za cíl znejistit psychicky labilnějších jedince, kterým byla borelióza několikrát vyvrácená ( argumenty typu " máte boreliózu i přes negativní testy, jste totiž jeden z milionu, který ji již nemá v krvi, ale v cystických formách, atd). Podobné rysy kultu se již v minulosti vytvořily například kolem víru HIV, nebo preparátu MMS. Osoby, které podstupují delší léčbu ATB často mají zlepšení jenom díky protizánětlivým účinkům ATB, po vysazení je však čeká relaps. Zlepšení se může dostavit i pokud pacient léčil přidruženou infekci, která mu působila problémy. Osoby v těchto uskupeních tvrdošíjně obviňují druhou stranu v odmítání jakýchkoliv argumentů, přesto tak činí sami. Jakákoliv polemika je ihned utnutá, následně jsou návštěvníkovi těchto stránek doporučen pouze ten jediný vyvolený lékař, který je schopen boreliózu diagnostikovat a léčit, protože všichni ostatní chtějí aby byli celý život nemocní. A rovněž jsou všichni ostatní v tzv."konspiraci". Jiné pacientovy diagnózy jako RS, či hypoteroza jsou dle těchto lidí "převlečená" borelióza. Zní to směšně? Ano, ale kdo tvrdí opak, je v tzv."konspiraci" placený farmaceutickymi firmami. Tito lidé si však neuvědomují, že by to bylo snad poprvé v historii, co farmaceutické firmy přichází o potenciální zisk z odmítnuté dlouhodobé ATB léčby.

https://www.clinicalmicrobiologyandinfection.com/article/S1198-743X(14)65422-7/fulltext

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11450676
https://sciencebasedmedicine.org/does-everybody-have-chronic-lyme-disease-does-anyone/

Ohledně německé laboratoře:
http://www.dailymotion.com/video/x4wmdyj


Zveřejněním tohoto názoru samozřejmě ocekavam silnou kritiku a zastrašování dlouholetých "chronických" lyme pacientů, kteří na cestě za zdravím tráví roky na fórech o nemocech.


Pacient chronik 25 let napsal(a) svůj příspěvek 16. 11. 2018 v 18:30:
Dobrý den pane Petře,
Nejsem zvyklá jednat jako vy, tj formou bezvýhradné Vaši pravdy. V Lymské nemoci je mnoho záludností a otevŕených otázek. Na ty by se měly hledat společné odpovědi a korektních vědeckých prací je mnoho z proudu Ilads i Idsa. Ne vše je protichůdné a na tom by se mělo stavět.
V čem se velmi, velmi mýlíte a stavíte to jako pravdu, je absence seronegativních pacientů.
Znám mnoho lidí a patřím mezi ně, kteří jsou protilátkově víceméně téměř vždy negativní( Elisa i W blot) ale vícekrát s potvrzením pozitivního PCR ( Dna genomu i plamidu). Provedeno i pod kontrolou ELM mikroskopem.
Nesouhlasím ani s Vašim odsouzením LTT testů a jak chcete podlomit argument existence cystisých forem in vivo? Cysty jsou pozorovány pod ELM, stejně jako spirochety, přičemž protilátky nákazu neprokazují.

Zrovna včera jsem potkala pacienta o berlích s prodělanou Lymskou boreliozou. A víte čím mu léčí otoky a artritidu? Kortikoidy! I pŕes prokázanou boreliozu s občasným nálezem protilátek a slabým nálezem v likvoru. Postižení kloubů není to jediné, co má. Samozřejmě!
Asi kulhá a chodí s podporou dvou berlí ze svého potěšení nebo paranoidního pŕesvědçení :-(

Urážíte takovými názory nemocné a zoufalé lidi.
Přeji Vám ze srdce, aby Vás tento těžký úděl nepotkal. Protože soudit neprožité může jen povrchní nebo zaujatý člověk.


Petr Dymacek napsal(a) svůj příspěvek 17. 11. 2018 v 09:38:
Doporucuji vyzkouset panu Petrovi na vlastnim tele. Zn. Klistata dodam (ty zarucene nakazena). Pak muze filozofovat.


Borelioza CZ napsal(a) svůj příspěvek 20. 11. 2018 v 21:35:
pro ty co umi francouzsky min 15-17 DFM kterou zvladne i pacient...Proc toto neumi VETSINA lekaru?

https://www.youtube.com/watch?v=2V5g17Optf0&t=1055s


Petr napsal(a) svůj příspěvek 23. 11. 2018 v 09:37:
Jelikož se rozcházime v názorech, opakují, chronická borelióza existuje nepopírá ji ani primářka, viz její citace" Chronická borelióza sice existuje, ale je velmi vzácná, jsou to jednotky procent. Existují pouze dva typy. Chronický zánět mozku a chronický zánět nervů. Oba jsou vzácné a po správné léčbě by k nim nemělo vůbec dojít. Připouští se jen u lidí, kteří nebyli vůbec léčeni." Vaši nabídku nakažení z díky odmítnu, jelikož jsem si vědom záludnosti této nemoci. I z fóra borelióza jsem vypozoroval, že pacienti casto přeji lékařům aby se " nakazili boreliózou a jinými koinfekcemi. Ohledně lékařů ILADS je velká škoda že více nepublikují, nevím jestli je to otázka financí, nebo strachu. Myslím že v dnešní době crowfundingu, kickstarteru a dalších možností by jim jistě tisíce pacientů okamžitě zafundovalo laboratorní studie. Mohli by tak dokázat (ne) existenci cystickych forem, či možnost přenosu bartonely klíšťaty. Zatím dle oficiálních studií nebyl prokázán jejich přenos klíšťaty. Stale si však myslím, že pro tyto lékaře je borelióza zlatou žílou. Vždyť u které nemoci je možno léčit pacienta na základě negativních testů dlouhé mesice, pokud
není zlepšení argumentovat cystickych formami, koinfekcemi atd. Přitom mít zajištěny dlouhodobý prijem, a občas to podložit LTT testy, které produkují neuvěřitelně častou falešnou pozitivitu. Přeji všem pevné zdraví a zachování racionální úsudku i v těch nejtěžších životních situacích.

Ohledně bartonely a přenosu:
There there is currently no convincing evidence that ticks can transmit Bartonella infection to humans.
https://www.cdc.gov/bartonella/transmission/index.html

Tabulka přenašečů bartonely:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bartonella


Petr napsal(a) svůj příspěvek 23. 11. 2018 v 10:00:
Ještě dodatek pro paní/slečnu výše. Pokud má člověk otoky a pozitivní odpověď imunitního systému, tj. protilátek, a je léčen kortikoidy, měly by okamžitě změnit ošetřujícího lékaře a začít antibiotickou léčbu. Vždy je treba porovnat klinické obtíže a krevní nález. Zde je evidentně chybny přístup daného lékaře.


Petr Dymacek napsal(a) svůj příspěvek 28. 11. 2018 v 10:00:
Ke konstatovani Petra

"Ohledně lékařů ILADS je velká škoda že více nepublikují, nevím jestli je to otázka financí, nebo strachu."

To mi prijde jako dost provokativni nebo diletantsky dotaz. Nekolik konferenci ILADS rocne - vetsinou v USA a Evrope, clanky o Morgellons a souvislosti s LB, clanky MacDonalda, Sapi, Miklossy a dalsich lidi kteri LB celozivotne studuji, napr. Horowithz napsal i 2 knihy, jak je uvedeno v tom dokumentu CANAL+ to je vam porad jako malo? Ja myslim, ze to ze ceske DP cituji 3 slovy (TRI) publikace ILADS z 97 neni chyba autoru z ILADS ale neschopnost ci zamer SIL nemyslite? Ignorovani ceskych autoru, jako jsou Hulinska, Bojar, Bartunek a par dalsich, kteri maji skvele clanky, a ktere by si pri trose zajmu mohli cesti doktori precist, taky neni prilis fer od autoru DP. Ale ja ty pripominky sepisu a takhle to nenecham ;o)


LB napsal(a) svůj příspěvek 28. 11. 2018 v 19:44:
https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fwww.ilads.org%2Fpatient-care%2Filads-treatment-guidelines%2F

Ilads: jen 52- 84% pacientů bylo úspěšně léčeno dávkou 20 a méné Doxyciklinu, Cefuroximu, Amoxicilinu, Azitromycinu

Asi tak:-(


Borelioza v EU napsal(a) svůj příspěvek 29. 11. 2018 v 08:25:
https://www.youtube.com/watch?v=kFn4eIzwHzk

Hýbe to celou Evropou tak již nedělejte mrtvý brouky- výzkumníky v týmu máte a od toho se to odvíjí ( jihočeská univerzita, Szu, )
Platí se léčba feťákům atd tak slušným lidem neplivejte do tváře.
K.


Petr Dymacek napsal(a) svůj příspěvek 29. 11. 2018 v 11:13:
Doporucuju shlednout jednani EP o LB od casu od casu 9:54:00, jde tam zvolit jazyk ikonkou v pravem dolnim rozku, je tam vystoupeni jak europoslancu tak komisarky Jourove, je tam i hodne kritiky na postupy lekaru...

http://www.europarl.europa.eu/website/webstreaming.html?event=20181115-0900-PLENARY


Kateřina napsal(a) svůj příspěvek 01. 12. 2018 v 21:37:
https://sciencebasedmedicine.org/does-everybody-have-chronic-lyme-disease-does-anyone/


Petr Dymacek napsal(a) svůj příspěvek 13. 12. 2018 v 09:43:

je nebo neni LB pohlavne prenosna? Nektre odpovedi i v tomto clanku, ktery samozrejme autori DP radeji necituji...

https://f1000research.com/articles/3-309/v3


Petr Dymacek napsal(a) svůj příspěvek 26. 12. 2018 v 12:43:
Zajimave vyzkumy prof Y. Zhanga ohledne perzistence a kombinaci leciv:

https://globallymealliance.org/meet-the-researcher-ying-zhang/

Proc cesti lekari toto ignoruji?

PUBLISHED LYME DISEASE RESEARCH
Identification of Novel Activity against Borrelia burgdorferi Persisters using an FDA Approved Drug Library. Emerging Microbes and Infections Jie Feng, Ting Wang, Wanliang Shi, Shuo Zhang, David Sullivan, Paul G. Auwaerter, Zhang Y (2014). Nature Publishing Group), July 2, 2014. 3, e49; doi:10.1038/emi.2014.53
Drug Combinations against Borrelia burgdorferi Persisters In Vitro: Eradication Achieved by Using Daptomycin, Cefoperazone and Doxycycline Jie Feng, Paul G. Auwaerter, Zhang Y (2015). PLoS One, 2015 Mar 25;10(3):e0117207. doi: 10.1371/journal.pone.0117207
Identification of Additional Anti-Persister Activity against Borrelia burgdorferi from an FDA Drug Library Jie Feng, Megan Weitner, Wanliang Shi, Shuo Zhang, David Sullivan, Zhang Y (2015). Antibiotics, 4(3), 397-410; doi:10.3390/antibiotics4030397
Persister Mechanisms in Borrelia burgdorferi: Implications for Improved Intervention. Emerging Microbes & Infections Jie Feng, Wanliang Shi, Shuo Zhang, Zhang Y (2015)., 4, e51; doi:10.1038/emi.2015.51 https://www.nature.com/articles/emi201551
Eradication of Biofilm-like Microcolony Structures of Borrelia burgdorferi by Daunomycin and Daptomycin but not Mitomycin C in Combination with Doxycycline and Cefuroxime Jie Feng, Megan Weitner, Wanliang Shi, Shuo Zhang, and Zhang Y (2016).. Frontiers in Microbiology, doi: 10.3389/fmicb.2016.00062. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmicb.2016.00062/full
A drug combination screen with FDA-library drugs identifies agents active against amoxicillin-induced round bodies of Borrelia burgdorferi persisters Jie Feng, Wanliang Shi, Shuo Zhang, David Sullivan, Paul G. Auwaerter, Zhang Y (2016. Frontiers in Microbiology, 23 May 2016 http://dx.doi.org/10.3389/fmicb.2016.00743
Ceftriaxone Pulse Dosing Fails to Eradicate Biofilm-like Microcolony B. burgdorferi Persisters Which Are Sterilized by Daptomycin/Doxycycline/Cefuroxime without Pulse Dosing Jie Feng, Shuo Zhang, Wanliang Shi, and Zhang Y (2016).. Frontiers in Microbiology, 04 November 2016 http://dx.doi.org/10.3389/fmicb.2016.01744
Selective Essential Oils from Spice or Culinary Herbs Have High Activity against Stationary Phase and Biofilm Borrelia burgdorferi Jie Feng, Shuo Zhang, Wanliang Shi, Nevena Zubcevik, Judith Miklossy, and Ying Zhang (2017).. Front. Med., 11 October 2017 | https://doi.org/10.3389/fmed.2017.00169


Hanuš Rozsypal napsal(a) svůj příspěvek 31. 12. 2018 v 17:00:

Diskuse je ukončena. Děkuji za Vaše příspěvky.


Přidat vzkaz
Zpět
Nový Doporučený postup diagnostiky a léčby lymeské borreliózy
Úvodní stránka

Strana generována 21. 01. 2022