Zpět na úvodní stránku

Diskuse na téma chřipka


H. Rozsypal napsal(a) svůj příspěvek 29.04.2009 v 17:20:

Milí přátelé, otvírám diskuzi k aktuálnímu tématu


Ivan Dostál napsal(a) svůj příspěvek 21.07.2009 v 17:48:
Vážení, trochu mě mrzí mrtvý klid na naší diskusní stránce v době,kdy se z prasečí chřipky stává politikum a každý provinciál s prostorem v mediích je považován za odborníka. Má někdo zkušenosti s podáváním oseltamiviru dětem pod 13kg hmotnosti?


LEbmcAZl napsal(a) svůj příspěvek 22.08.2009 v 14:24:
DvF7D4 vrhomrrdpwhmom vrhomrrdpwhmurttpj xtucbblzztpoml jxtucbblzztprltpnik mlsucajbbmka mlsucajbbmka aiwjwmmlljnw


Ivan Dostál napsal(a) svůj příspěvek 23.08.2009 v 08:32:
Vážení, škoda že nemohu dekódovat šifrované příspěvky, možná tam byla odpověď na mou otázku. Jinak asi nikdo větší zkušenosti s podáváním oseltamiviru dětem o hmotnosti pod 13 kg nemá (volil jsem kriterium hmotnosti, jinde se zabývají věkem).Částečně se problematiky dotkl doc.Machala (viz naše stránky). Pro ostatní zájemce (nebo čerstvé dědečky, jako jsem já) si dovolím doporučit k nahlédnutí stránky http://www.cdc.gov/h1n1flu/recommendations.htm, kde jsou doporučení k dávkování oseltamiviru v léčbě a profylaxi u dětí ve věku cca od 3 do 11 měsíců. Jinak všechny zdravím a přeji si, aby nám vydržel státem dirigovaný optimismus.


Michal Holub napsal(a) svůj příspěvek 26.08.2009 v 16:52:
K pracovní verzi doc. Machaly mám tuto poznámku - ve Spojeném království, které má, žel, největší počet pacientů a i tedy zkušeností s prasečí chřipkou jsou indikace oseltamiviru trochu odlišné. Vychází se z toho, že hlavní věkovou skupinou, která je postižena, jsou děti 5-14leté, poté děti 1-5 roků, naopak osoby starší 65 let jsou postiženy minimálně. Jde tedy o zcela oslišnou věkovou distribuci oproti chřipce sezónní. Současně je již od května t.r. ve Spojeném království oseltamivir podáván v rámci primární profylaxe (např. ve školách, kde jsou případy prasečí chřipky), přičemž byly zaznamenány četné nežádoucí účinky. Studie publikovaná v Europ. surveilance v srpnu t.r. uvádí, že až 40 % dětí mělo GIT obtíže, 1-2 % dětí pak popisovala závažnější psychické potíže (noční děsy apod.). Vzhledem k tomu, že se blíží začátek školního roku a je reálné riziko, že školní děti budou nejvíce postiženou věkovou skupinou, měli bychom případné terapeutické i profylaktické použití oseltamiviru řádně zvážit.Diskuse byla uzavřena.Zpět
Archiv zpráv
Úvodní stránka

SIL © 12. 3. 2012